Reklama

Film Europe Channel s pestrou vianočnou a silvestrovskou ponukou

Nová televízna stanica FILM EUROPE CHANNEL, ktorú 17. novembra tohto roku spustila mediálna spoločnosť Film Europe Media Company, poteší českých a slovenských divákov počas vianočných a novoročných sviatkov skvelou filmovou ponukou, viacerými filmovými hitmi, televíznymi premiérami, filmami ocenenými viacerými festivalovými cenami. Filmy z ponuky Film Europe Channel sú bez reklám a v pôvodnom znení s titulkami.

Filmové hity
Film Europe Channel počas vianočných a novoročných sviatkov uvedie rad európskych filmov, medzi ktorými nebude chýbať Oscarom ocenený film poľského režiséra Romana Polanského Pianista, dva filmy francúzskeho režiséra Françoisa Ozona – Angel a 8 žien so skvelým hereckým obsadením C. Deneuveová, I. Huppertová, B. Bejartová, historický veľkofilm Belphegor – fantom Louvru. Počas sviatočných dní diváci uvidia obľúbené romantické komédie Láska nebeská s Hugom Grantom a Brigit Jones I, II s Renée Zellweger.

Aj pre deti
V ponuke deťom sú na Vianoce pripravené klasické rozprávky – holandská rodinná rozprávka Hrdinovia z Daranu a svetoznámy príbeh Paleček vo francúzskom filme v hlavnej úlohe s Catherine Deneuve.

Televízne premiéry
Film Europe Channel ponúkne počas sviatkov nielen vianočné filmové hity, ale aj novinky – viaceré televízne premiéry zamerané na európske umelecké legendy. Po prvýkrát budú mať možnosť diváci vidieť dva nové filmy z obdobia W. A. Mozarta. Francúzsky film z roku 2010 Nannerl, Mozartova sestra o rodinnom zázemí Mozarta a rakúsko-španielsko-taliansky film z roku 2009 Já, Don Giovanni o mladom libretistovi, ktorý stál pri zrode Mozartovej opery Don Giovanni, natočený svetoznámym režisérom Carlosom Saurom. V premiére Film Europe Channel uvedie aj nemecko-francúzko-maďarský film z roku 2008 Clara – film o hudobnom skladateľovi R. Schumannovi a Rembrandova nočná hliadka – britský film režiséra Petra Greenawaya o jednom z najvýraznejších barokových európskych maliarov Rembrandtovi.

V televíznej premiére Film Eupore Channel počas vianočných sviatkov uvedie aj filmy s historickou témou na pozadí ženských príbehov – poľský film Malá Moskva ocenený poľskými filmovými cenami a taliansko-francúzsky kontroverzný film s oceneniami z Benátok Mária /25. 12. / v hlavnej úlohe so Juliette Binoche.

Film Europe Channel je televízia s ponukou kvalitných európskych filmov bez reklám. V súčasnosti ho na Slovensku šíria satelitné platformy Skylink a Magio Sat a IPTV služba Magio. Satro ako prvé zaradilo od 1. 12. 2011 Film Europe Channel vo vysokom rozlíšení HD.

(Film Europe Channel)

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. Vyzera to vyborne, presne takyto format tu velmi chybal, tesim sa a drzim Film Europe Channel palce!!!

Článok už nie je možné komentovať.