Reklama

Al Jazeera chce kúpiť francúzske kanály Orange sport

Al Jazeera chce získať podiel vo francúzskych športový kanáloch Orange sport. Katarský vysielateľ má tiež záujem o vysielacie práva francúzskej futbalovej ligy Ligue 1 v období rokov 2012 až 2016.

Al Jazeera odoslala spoločnosť Orange France Telecom list, v ktorom prejavila záujem buď o kúpu športových kanálov Orange sport, alebo na vytvorenie spoločného podniku. Podľa hovorcu spoločnosti Orange sa neuskutočnilo doteraz žiadne stretnutie, ale môže sa tak stať v najbližšom čase.
Pokračovanie nižšie:


Predstavitelia francúzskej ligy informovali, že zaznamenali ponuky od CANAL+, Orange France Telecom ako aj Aj Jazeera na vysielacie práva v rokoch 2012 – 2016. V tejto chvíli sa Orange zaujíma len o vysielacie práva francúzskej ligy pre mobilné telefóny.

Budúcnosť kanálov Orange sport je aj naďalej nejasná. V januári tohto roku generálny riaditeľ spoločnosti Orange, Stéphane Richard, povedal, že rozhodnutia o budúcnosti Orange sport budú prijaté v krátkej dobe. Očakávam, že sa tento problém vyrieši v roku 2011. Zároveň dodal, že viacero strán má záujem o kúpu Orange sport, vrátane francúzskej Ligue de football professionnel (LFP), TF1, ESPN a Ma Chaîne Sport. Oficiálne rokovania sa zatiaľ však nezačali.

(satkurier.pl)

Mohlo by vás ešte zaujímať