Dreambox spustí predaj nového tunera s podporou DVB-S2X

Výrobca populárnych linuxových prijímačov Dreambox spustí už čoskoro predaj nových triple tunerov s podporou DVB-S2X, DVB-T2 a DVB-C. Nový tuner by sa mal podľa nemeckých médií objaviť v predaji už koncom apríla 2017 a jeho maloobchodná cena bude 99 € s DPH.

Triple tuner od Dreamboxu bude typu plug & play, použitý ma byť čipset od Silicon Labs čo zabezpečí, podľa výrobcu, rýchle prepínanie a nižšiu spotrebu energie. K dispozícii bude mať tri vstupy: 2x DVB-S2X a jeden pre DVB-T2/DVB-C. Obsluhovať však dokáže len dva vstupy naraz a to buď 2x DVB-S2X alebo kombináciu DVB-S2X a DVB-T2/C.

Tuner podporujú aj súčasné predávané prijímače Dreambox DM820 HD, Dreambox 7080 HD a Dreambox 900 UHD. Pre užívateľov bude zaujímavý určite hlavne kvôli podpore nového štandardu DVB-S2X, ktorý bude nástupcom doterajšieho DVB-S2. DVB-S2X umožňuje o 20 až 30% vyššiu efektivitu oproti súčasnému DVB-S2. Okrem toho tiež ponúka viac možností pre nastavenie kapacity multiplexu a jeho korekciu. Na orbite je už niekoľko testovacích multiplexov v tomto štandarde. Jeden bol donedávna aj na pozícii Astra 19,2°E.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Takez by mali poskytovatelia rychlo prejst na novy standard, aby sa dal zase predat nejaky novy hardver. Samozrejme len kvoli vyssej kvalite a bezpecnosti. A ked uz vsetci prejdu tak prejst na ine kodovanie, aby nebola nuda.

  • Existuje na trhu nejaký prijímač – set-top-box, či už satelitný alebo terestriálny, ktorý by mal vstavaný modulátor, ale s výstupom do DVB-T / T2 pásma ? Tak ako mali niektoré staršie satelitné alebo terestriálne prijímače anténny výstupný RF modulátor do UHF pásma CH21 – 69 (prípadne aj VHF R1 – 12).

  • pan R. set top boxy na DVB-T/DVB-T2 certifikovane českymi radiokomunikaciamy -ZIRCON-ICE ZIRCON-FIRE ALMA 2800-T2 HD všetky v cene okolo 36e

Tento článok už nie je možné komentovať