Dreambox spustí predaj nového tunera s podporou DVB-S2X

Výrobca populárnych linuxových prijímačov Dreambox spustí už čoskoro predaj nových triple tunerov s podporou DVB-S2X, DVB-T2 a DVB-C. Nový tuner by sa mal podľa nemeckých médií objaviť v predaji už koncom apríla 2017 a jeho maloobchodná cena bude 99 € s DPH.

Triple tuner od Dreamboxu bude typu plug & play, použitý ma byť čipset od Silicon Labs čo zabezpečí, podľa výrobcu, rýchle prepínanie a nižšiu spotrebu energie. K dispozícii bude mať tri vstupy: 2x DVB-S2X a jeden pre DVB-T2/DVB-C. Obsluhovať však dokáže len dva vstupy naraz a to buď 2x DVB-S2X alebo kombináciu DVB-S2X a DVB-T2/C.

Tuner podporujú aj súčasné predávané prijímače Dreambox DM820 HD, Dreambox 7080 HD a Dreambox 900 UHD. Pre užívateľov bude zaujímavý určite hlavne kvôli podpore nového štandardu DVB-S2X, ktorý bude nástupcom doterajšieho DVB-S2. DVB-S2X umožňuje o 20 až 30% vyššiu efektivitu oproti súčasnému DVB-S2. Okrem toho tiež ponúka viac možností pre nastavenie kapacity multiplexu a jeho korekciu. Na orbite je už niekoľko testovacích multiplexov v tomto štandarde. Jeden bol donedávna aj na pozícii Astra 19,2°E.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

Pridaj komentár

Komentáre nesúvisiace s článkom, obsahujúce urážky, odkazy, nadávky či politické príspevky budú zmazané. Meno a email sú povinné údaje.