TVP chce spustiť nový kanál V4 TV so zameraním na krajiny Vyšehradskej štvorky

Poľský verejnoprávny vysielateľ TVP má v pláne spustiť nový televízny kanál s názvom V4 TV, ktorého obsah bude tvorený spoločne s krajinami Vyšehradskej štvorky – teda Slovenskou republikou, Českou republikou, Maďarskom a Poľskom. Vo vysielaní by sa mali objaviť spravodajské a publicistické programy, ako aj filmy a dokumenty. Vzhľadom k tomu, že pôjde o medzinárodný kanál, bude šírený v anglickom jazyku.

Zámerom V4 TV je osloviť nielen Európanov, ale aj obyvateľov v iných častiach sveta, vrátane Afriky či Blízkeho východu, aby spoznali krajiny V4, ich históriu a aby kupovali produkty z týchto krajín.

V4 TV má vysielať 24 hodín denne v HD kvalite. Ročný rozpočet programu má byť okolo 130 miliónov poľských zlotých (30,43 milióna €). Newsroom a štúdio stanice bude v Krakove. Termín štartu však nie je zatiaľ známy.

Spomeňme, že už 15 rokov je možné na verejnoprávnych kanáloch Vyšehradskej štvorky sledovať spoločne tvorený program Kvarteto o kultúre, prírode či turistike. RTVS vysiela Kvarteto spravidla každú sobotu na Dvojke.

(satkurier.pl)

Moho by Vás ešte zaujímať

UPC Direct testuje RTL Spike

UPC Direct testuje RTL Spike

Satelitný operátor UPC DTH, prevádzkovateľ platforiem freeSAT, UPC Direct a FocusSat, spustil technické testy nového…

Komentáre

  • DVB-T je jediná možnosť, ako pozerať TV bez upisovania, bez poplatkov. Samozrejme tomu zodpovedá aj ponuka, ale ruku na srdce, pre normálneho smrteľníka , ktorého život neznamená čumenie do bedny to v pohode stačí !
    Ak, niekto chce viac, tak musí cvakať . Ale , prečo starká ktorej stačí STV1 a LUX má platiť 10 €ráčov mesačne ?

    Odpovedať
  • Anglických staníc je dosť , keby radšej podporili cezhraničnú spoluprácu regionálok , bolo by viac zaujímavého obsahu s dabingom , alebo aspoň s titulkami.

    Odpovedať

Pridaj komentár

Komentáre nesúvisiace s článkom, obsahujúce urážky, odkazy, nadávky či politické príspevky budú zmazané. Meno a email sú povinné údaje.