Filmový kanál MGM skončí aj v Poľsku, nahradí ho AMC

Prvý májový týždeň sa zmení filmový kanál MGM na AMC aj u našich severných susedov v Poľsku. Informoval o tom prevádzkovateľ stanice AMC Networks International – UK. K zmene by malo dôjsť už 6. mája 2016.

Pripomeňme, že MGM skončil vo väčšine krajinách, ako aj na slovenskom i českom trhu, ešte 5. novembra 2014. Po roku a pol dôjde tak k rovnakej zmene aj na poľskom trhu.

AMC bude v Poľsku od začiatku vysielať v HD kvalite. Vo vysielaní chce ponúknuť okrem populárnych filmových titulov z produkcie MGM aj seriály ako Fear the Walking Dead, The Night Manager či HUMANS. Nový program bude dostupný automaticky u všetkých poľských káblových, IPTV ako aj satelitných operátorov, ktorí ponúkajú aktuálne kanál MGM.

História AMC
Pod názvom American Movie Classics začala televízna stanica AMC vysielať už v októbri 1984. V prvom rade sa zameriavala na klasické americké snímky z 50. rokov. Filmy boli vysielané bez úprav, čiernobiele, a len v popoludňajších a večerných hodinách. V rokoch 1996-1998 AMC pristúpilo k vysielaniu prvého seriálu z vlastnej produkcie Remember WENN. Až na výnimky však na AMC prevažovala tvorba prevzatá. Zásadná zmena nastala koncom septembra 2002, kedy AMC prerobilo rebranding z American Movie Classics na AMC a odklonilo sa od zamerania na klasickú filmovú tvorbu. Spolu s rebrandingom stanica priniesla celý rad vlastných programov.

(red, satkurier.pl)

Moho by Vás ešte zaujímať

UPC Direct testuje RTL Spike

UPC Direct testuje RTL Spike

Satelitný operátor UPC DTH, prevádzkovateľ platforiem freeSAT, UPC Direct a FocusSat, spustil technické testy nového…