Polsat Sport News sa zmení na Super Polsat

Športový program Polsat Sport News, ktorý je šírený v poľskom DVB-T ako aj na satelitnej pozícii Eutelsat HotBird (13°E), sa zmení na Super Polsat. Nový kanál sa chce zamerať na divákov, ktorí sú sluchovo a zrakovo postihnutí. Informoval o tom poľský portál Wirtualnemedia.pl. Prevádzkovateľ stanice už požiadal o zmenu tamojšieho mediálneho regulátora KRRiT (Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji).

Podali sme do KRRiT návrh na zmenu názvu a tiež charakteru programu na špecializovaný pre osoby zdravotne postihnutých s dôrazom na ľudí, ktorí trpia poruchou zraku a sluchu,“ povedal pre Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, tlačový hovorca Telewizji Polsat, ktorá prevádzkuje kanál Polsat Sport News.

Super Polsat chce divákom prinášať okrem športu aj filmy a seriály. Až 70 % programov má byť dostupných s audiopopisom a titulkami.

Polsat Sport News vysiela v poľskom druhom DVB-T multiplexe. Prijímať ho tak môžu bezplatne všetci diváci v krajine ako aj na Slovensku v blízkosti hraníc. Okrem toho je tiež program dostupný aj predplatiteľom satelitných platforiem nc+ a Cyfrowy Polsat. Na satelite je však program kódovaný.

Moho by Vás ešte zaujímať

UPC Direct testuje RTL Spike

UPC Direct testuje RTL Spike

Satelitný operátor UPC DTH, prevádzkovateľ platforiem freeSAT, UPC Direct a FocusSat, spustil technické testy nového…