Odštartoval RTL International, medzinárodný kanál nemeckého vysielateľa

Nemecká mediálna skupina RTL Deutschland spustila v pondelok 18. januára 2016 nový medzinárodný kanál pod názvom RTL International. Dostupný je od začiatku vysielania ako platený program pre divákov v Kanade (BellCanada‬ a Telus‬ Sat), Južnej Afrike (Satelio‬ a Deukom), Izraeli (Hot a Yes) Gruzínsku (Caucasusonline) či Austrálii (FlipTV). Postupne budú pribúdať aj ďalšie krajiny. V prípravách je aj online stream a aplikácie pre mobilné zariadenie. Informuje o tom televízia na svojej webovej stránke.

RTL International ponúka divákom na celom svete vlastné programy v nemeckom jazyku, ktoré je možné zhliadnuť na nemeckej verzii kanálu. Program je tak hlavne určený Nemcom, ktorí žijú za hranicami, prípadne ľudom, ktorí sa učia nemecký jazyk a nemajú možnosť sledovať nekódované vysielanie prostredníctvom satelitu Astra (19,2°E).

Medzinárodne verzie programov plánuje spustiť od februára 2016 aj slovenská Markíza a česká Nova. Markíza International má nahradiť všetky programy Skupiny Markíza v Česku a naopak Nova International programy Skupiny Nova na Slovensku.

Moho by Vás ešte zaujímať

UPC Direct testuje RTL Spike

UPC Direct testuje RTL Spike

Satelitný operátor UPC DTH, prevádzkovateľ platforiem freeSAT, UPC Direct a FocusSat, spustil technické testy nového…

Komentáre

 • tento článok by si mali prečítať všetci tí, čo sa pozastavujú nad programami Markíza International a Nova International…..

 • To je pravda…ja by som to celé zhrnul asi tak: Chceli ste samostatné Slovensko? Chceli! Tak neplačte za českými stanicami.
  Česi vždy boli,sú a aj budú pred nami v kvalite života…aj v kvalite tv vysielania!

 • Voľakedy bolo Rakúsko-Uhorsko. Tak načo nám bola potrebná samostatná Republika Česko-Slovenská? Mali by sme sa ako Rakušáci? Mne osobne nechýbajú tí internacionálni cz alebo sk vysielatelia, hlavne ich patvorba. No každí nech si pozerá, čo chce, podľa svojej chuti.

 • · Edit

  buko1: Po pravnej stranke tomu rozumiem (aj bez tohto clanku), po ekonomickej mi to nedava zmysel. Naco sa namahat s odpadovymi kanalmi, ktore budu mat len marginalnu sledovanost?
  net: +100 bodov.
  fzj: Ak by malo Slovensko v C.K. monarchii podobne postavenie ako v CSFR, tak ano, mohli sme tam zostat. A asi by sme dnes boli celkom inde, v tom lepsom vyzname slova. No a tie ‘international’ programy nechybaju skoro nikomu, ale chybat budu tie, ktore tymito paskvilmi budu nahradene.

 • · Edit

  m.p: Cesi su lepsi takmer vo vsetkych ekonomickych ukazovateloch, od HDP per capita, cez platy (nominalne aj realne) az po nezamestnanost. Dalej, kolko univerzit zo SVK a kolko z CZE je vo world top 500? Kolko Slovakov studuje a pracuje v CR a kolko Cechov v SR? Alebo kolko zlatych ma Cesko v MS v hokeji (a v inych sportoch) a kolko my za poslednych 20 rokov? A este aj tych TV programov maju viac, a to aj po zohladneni poctu obyvatelov. Tak, a teraz skus najst jeden meratelny parameter, kde su Cesi pozadu za Slovenskom 🙂 (A pritom su aj take, ale stavim svoj obed, ze ziaden nepoznas a len trepes naucene nezmysly.)

 • Čo je to za porovnávacia „hodnota“ počet zlatých z MS v hokeji, apod.? Švajčiari nemajú ani jednu a sú HDP na osobu (GDP per capita) niekde inde.

 • · Edit

  fzj: Naznacil som snad niekde, ze medzi HDP a sportovymi uspechmi je suvis, ci dokonca priama umernost? Zrejme si nepochopil zmysel napisaneho – neslo o hladanie vztahu ekonomickej a sportovej urovne, ale o porovnanie SR a CR v roznych oblastiach. Cize som nahodne vybral zopar ukazovatelov, ktore popieraju tvrdenie m.p, ze, citujem, „Cesi su za Slovenskom“. Tych, ktore by to tvrdenie podporili, je totiz ovela menej a musel by som dlho rozmyslat, kym by som na nejaky prisiel. A pocet medaili som tam zaradil len preto, lebo takemu porovnaniu porozumie aj blb s troma rocnikmi na zakladke. Ale inak aj taka nepodstatna vec nieco napovie o vyspelosti statu, predstav si.

 • dr. B.Nutty ten titul tam mas asi len tak snáď ani sam neveríš svojim blábolom o tom že sú česi ekonomicky lepšie ako slovaci….dobré rano pan doktor už by bolo načase sa zobudiť do reality

Tento článok už nie je možné komentovať