Talianske programy Canale 5, Italia 1 a Rete 4 budú zakódované (13°E)

Talianske celoplošné programy v štandardnom rozlíšení Canale 5, Italia 1 a Rete 4 budú od 7. septembra 2015 šíriť svoj signál, prostredníctvom satelitnej pozície Eutelsat Hot Bird (13°E), kódovane systémom Nagravision. Informoval o tom prevádzkovateľ staníc, Mediaset Group.

Doteraz boli programy Canale 5, Italia 1 a Rete 4 kódovane len čiastočne z dôvodu vysielacích práv a to hlavne pri športových prenosoch a filmoch. Od 7. septembra sa to zmení a kódované budú celodenne. Prístup k ním tak budú mať iba zákazníci platformy TivùSat, ktorá ponúka programy bez mesačných poplatkov. Potrebné je však dekódovacie zariadenie (prijímač prípadne CAM modul s kartou).

TivùSat ponúka okrem verejnoprávnych programov RAI v HD kvalite aj ďalšie známe talianske programy ako Iris, La5, Top Crime, Mediaset Italia 2, Mediaset Extra či najnovšie aj LA7d, FOCUS, Cartoonito a GIALLO, ktoré rozšírili ponuku len pred niekoľkými týždňami.

Technické parametre pre príjem Canale 5, Italia 1 a Rete 4:
Družica: Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
Frekvencia: 11 919 MHz
Polarizácia: Vertikálna
SR: 29900
FEC: 5/6
Norma: DVB-S
Modulácia: QPSK

Moho by Vás ešte zaujímať

TNK SD skončí 31. októbra

TNK SD skončí 31. októbra

Satelitná platforma TNK (Telewizja na Kartę), ktorá umožňovala bezplatný príjem základných poľských televíznych staníc v…