Poľská nc+ oznámila termín ukončenia SD programov v MPEG-2

Poľská satelitná platforma nc+, ktorá využíva pre šírenie svojich programov satelitnú pozíciu Eutelsat Hot Bird 13°E, má v pláne ukončiť vysielanie televíznych staníc v štandarde DVB-S/MPEG-2 do októbra tohto roku. Programy bude potom ďalej šíriť už len v novšom štandarde DVB-S2/MPEG-4. Zákazníkom ponúka výmenu starších SD prijímačov za nové HD zdarma.

Platforma nc+ ako technologický líder vysiela svoje kanály v najvyššej kvalite HD, práve preto finalizujeme proces úplného prechodu na štandard DVB-S2 a postupného odpájania modulácie DVB-S, ktorá bola využívaná od roku 1998, čiže od začiatku digitálnej televízie v Poľsku. Táto zmena nám umožní efektívnejšie využívať kapacitu našich transpondérov a ďalšie zlepšenie kvality prenosu,” povedal Jarosław Kordalewski viceprezident nc+ pre technológie a IT.

Ukončenie distribúcie SD programov v štandarde DVB-S/MPEG-2 je v pláne aj u nás. Medzi prvými oznámila prechod na HD verejnoprávna televízia RTVS, ktorá ukončí šírenie svojich programov Jednotka a Dvojka v štandardnom rozlíšení na satelite Astra 3B (23,5°E) do konca roka 2016, podobne ako Česká televízia.

Moho by Vás ešte zaujímať

UPC Direct testuje RTL Spike

UPC Direct testuje RTL Spike

Satelitný operátor UPC DTH, prevádzkovateľ platforiem freeSAT, UPC Direct a FocusSat, spustil technické testy nového…