Maďarský M4 Sport v HD kvalite bude aj v DVB-T, pripravujú sa presuny kanálov

Nový športový program M4 Sport maďarského verejnoprávneho vysielateľa (MTVA) budú môcť naši južní susedia naladiť aj prostredníctvom DVB-T a dokonca vo vysokom rozlíšení (HD). Stanica rozšíri ponuku celoplošného multiplexu A v testovacom režime už od 1. júla tohto roku. Oficiálny štart je naplánovaný na 18. júla 2015.

Z dôvodu pridania nového programu do multiplexu A však bude musieť prevádzkovateľ celoplošných multiplexov, spoločnosť Antenna Hungária, vykonať ich optimalizáciu a preto naplánoval presuny až deviatich programov.

Konkrétne sa presunie M2 HD z MUX A do MUX C, Disney Channel z MUX C do MUX D, National Geographic z MUX C do MUX B, M3 z MUX B do MUX C, Dorcel TV z MUX C do MUX B, Hatoscsatorna z MUX D do MUX E, D1 TV z MUX D do MUX E, Bonum TV z MUX D do MUX E a Euronews Test z MUX C do MUX E.

Všetky zmeny sú naplánované na 1. júla v čase medzi 9:00 do 12:00. V priebehu dňa tak budú musieť diváci nielen v Maďarsku, ale aj na Slovensku, ktorí prijímajú maďarské programy cez anténu, spustiť na svojom televízore či set-top-boxe automatické vyhľadávanie.

M4 Sport chce ponúknuť divákom prenosy ako z domácich tak aj zo zahraničných športových udalostí. Spomenúť môžeme napr. Ligu majstrov, Formulu 1 či domácu NB1 ligu.

Prehľad programov v maďarských multiplexoch od 1. júla 2015:
A multiplex – Duna HD (FTA), Duna World (FTA), M1 HD (FTA), M4 Sport HD (FTA) a rozhlasové stanice Kossuth, Petofi, Bartók a Dankó.

B multiplex – C8 (FTA), Cartoon Network, Comedy Central, Da Vinci Learning, Dorcel TV, Echo TV, Filmbox, Minimax, Muzsika TV, National Geographic, RTL+, Sport 1, Sport 2, TV Paprika a Viasat 3.

C multiplex – ATV, AXN, Cool, FEM 3, Film+, Hir TV, Info csatorna (FTA), M2 HD (FTA), M3, RTL klub (FTA), Sportklub a TV2 (FTA).

D multiplex – DIGI Sport 1, Disney Channel, Discovery Channel, FOX, Ozone Network, Paramount Channel, RTL II, Slager TV, Super TV 2, Spektrum, TLC, Viasat History a Viasat6.

E multiplex – Animal Planet, Brazzers TV, Bonum TV, D1 TV, DIGI Sport 2, Discovery Science, Euronews Test (FTA), Filmbox Premium, Filmbox Family, Fishing & Hunting, Hatoscsatorna, HBO, History, NatGeo Wild, Pax TV a Viasat Explore.

Pokiaľ nie je uvedené inak, sú všetky programy kódované systémom Conax.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

Tento článok už nie je možné komentovať