Na satelite Astra 3B testoval program JOJ Cinema [aktualizované]

Na družici Astra 3B (23,5°E) bolo dnes možné naladiť na niekoľko hodín nový program s názvom JOJ Cinema v štandardnom rozlíšení (SD). Vysielanie bolo dostupné na frekvencii 12 363 MHz, z kapacity spoločnosti Towercom. Z rovnakej frekvencii vysielajú aj HDTV programy verejnoprávnych vysielateľov RTVS a ČT či komerčného vysielateľa TV Barrandov.

Program JOJ Cinema bol od spustenia technických testov kódovaný systémom Irdeto (CAID: 0668), ktorý používajú karty Plustelka, prípadne karty RTVS. Pri našich redakčných testoch program nefungoval ani na jednej zo spomínaných kariet. Jednalo sa len o neverejné technické testy, ktoré boli dostupné výlučne pre potreby spoločnosti Towercom.

Doplnené: Krátko po 15:30 bolo testovacie vysielanie kanálu JOJ Cinema na satelite ukončené.

Skupina JOJ aktuálne zisťuje záujem operátorov o filmový kanál. „JOJ Group v súčasnosti zisťuje záujem operátorov o filmový kanál. V prípade pozitívnej reakcie a dopytu budeme projekt JOJ Cinema realizovať. V súčasnosti však zatiaľ nedisponujeme licenciou na túto stanicu. V prípade získania licencie budeme mať rok na sprevádzkovanie kanálu. Dnešné tzv. „vysielanie“ považujeme za testovanie jedného zo záujemcov o stanicu, nešlo o aktivitu JOJ Group,“ uviedla pre náš portál SatelitnáTV.sk Miroslava Klempová, marketingová manažérka TV JOJ.

Technické parametre z ktorých vysielal program JOJ Cinema:
Družica: Astra 3B (23,5°E)
Frekvencia: 12 363 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 3/4
SR: 29500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Názov: JOJ Cinema
Provider: Towercom
Kódovanie: Áno (Irdeto)
Audio stopa: SK a EN

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

Tento článok už nie je možné komentovať