Barrandov Plus na satelite Astra 3B už aj v štandardnom rozlíšení

V poradí tretí televízny program z rodiny TV Barrandov, Barrandov Plus, je dostupný od dnes na družici Astra 3B (23,5°E) už aj v štandardnom rozlíšení (SD/MPEG-2). Program tak môžu približne po jednom týždni od štartu naladiť a prijímať aj zákazníci platformy Skylink, ktorí vlastnia ešte starší satelitný SD prijímač.

Vysielanie kanálu je dostupné z frekvencii 12 168 MHz. Od začiatku je kódované systémami Irdeto (CAIDy: 0D96 a 0624), ktoré používajú dekódovacie karty Skylink. Program bude súčasťou balíčka DIGITAL, sledovať ho preto budú môcť všetci užívatelia s aktívnou kartou Skylink. Stačí teda aby bol na karte zaplatený minimálne tzv. servisný poplatok. V čase písania tejto správy však ešte program kartách Skylink nefungoval, jeho sprístupnenie sa očakáva v najbližších hodinách.

Barrandov Plus odštartoval svoje vysielanie v sobotu 16. mája, kanál kombinuje programy pre najmenších divákov s dokumentárnymi filmami. Dokumentom venuje Barrandov Plus deväť hodín svojho vysielacieho času, a to od ôsmej hodiny večer do piatej ráno, ranný a popoludňajší program patrí zase najmenším divákom.

Pripomeňme, že Skylink v posledných dňoch rozšíril svoju ponuku aj o programy E! Entertainment TV, Nautical HD a Reality Kings. Podrobnosti nájdete v tejto správe.

Technické parametre pre príjem Barrandov Plus (SD):
Družica: Astra 3B (23,5°E)
Frekvencia: 12 168 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 3/4
SR: 27500
Norma: DVB-S
Modulácia: QPSK
Provider: Towercom

Technické parametre pre príjem programov Barrandov Plus HD, Barrandov HD, Kino Barrandov HD:
Družica: Astra 3B (23,5°E)
Frekvencia: 12 363 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 3/4
SR: 29500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Provider: Towercom

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

Tento článok už nie je možné komentovať