Nové časti seriálu Hra o tróny budú odvysielané súčasne vo viac ako 170 krajinách

HBO dnes oznámilo, že 5. séria Hra o tróny bude odvysielaná vo viac ako 170 krajinách sveta súčasne s americkou premiérou, ktorá je naplánovaná na nedeľu 12. apríla o 21:00. Všetkých 10 dielov nadchádzajúcej sezóny dobrodružnej fantasy ságy, ktorá získala Zlatý glóbus, niekoľko Cien Emmy a rad ďalších prestížnych ocenení, budú vysielané súčasne po celom svete. Týždeň čo týždeň tak budú súčasťou tejto celosvetovej televíznej udalosti, ktorá nemá v histórii HBO obdoby, aj diváci na Slovensku a v Česku.

Sme skutočne nadšení, že sa nás naši medzinárodní partneri rozhodli podporiť v tomto nápade sprostredkovať najobľúbenejší televízny seriál v histórii HBO všetkým divákom z celého sveta súčasne s jeho americkou premiérou,” povedal prezident programového oddelenia HBO Michael Lombardo.

Na celosvetovej premiére sa podieľajú spoločnosti HBO Asia, HBO Canada, HBO Europe, HBO Latin America, HBO Netherlands a HBO Nordic, ale aj partnerské televízie (tzv. “Home of HBO”) M-Net (Afrika), Foxtel (Austrália), Telenet (Belgicko), Orange (Francúzsko), 365 Media (Island), DBS (Izrael), Sky Deutschland, Sky Italia a SKY New Zealand aj licenční partneri HBO: Betv (Belgicko / Francúzsko), Intervision (Grécko), Amedia (Rusko ) a DTS (Španielsko).

Hra o tróny sa od svojho prvého uvedenia stala najsledovanejším seriálom v histórii HBO a celosvetovým televíznym fenoménom. Vlani bola tiež najvyhľadávanejšou televíznou reláciou na Googli a najdiskutovanejším seriálom na Facebooku v Spojených štátoch.

Výpravný seriál Hra o tróny vznikol na motívy bestsellerovej fantasy ságy George R. R. Martina. Rozpráva epický príbeh o pokrytectve a zrade, ušľachtilosti a cti, dobývaní a triumfu, ktorý sa odohráva v mýtickej ríši Západozemí, kde letá a zimy trvajú celé roky a túžba po moci je večná.

Moho by Vás ešte zaujímať

TNK SD skončí 31. októbra

TNK SD skončí 31. októbra

Satelitná platforma TNK (Telewizja na Kartę), ktorá umožňovala bezplatný príjem základných poľských televíznych staníc v…