Japonsko s dvomi plnohodnotnými kanálmi v Ultra HD kvalite

Japonská satelitná platforma SkyPerfecTV!, prevádzkovateľa JSAT, ponúka svojim zákazníkom už dva plnohodnotné televízne kanály v Ultra HD (4k) kvalite. SkyPerfecTV! tvrdí, že investoval do štartu oboch kanálov okolo 200 miliónov japonských jenov (1.527 milióna €). Obsah v 4k rozlíšení dodajú veľké japonské produkčné spoločnosti.

Prvý kanál v 4k kvalite prináša hlavne športové, hudobné, ako aj dokumentárne a cestovateľské programy. Vysiela približne 14 hodín denne a je dostupný bezplatne pre predplatiteľov platformy SkyPerfecTV!. Druhý kanál, ktorý sa zameriava prevažne na filmy, môžu získať užívatelia za poplatok. Operátor ho ponúka tiež aj v rámci služby PPV (pay-per-view).

Oba kanály v Ultra HD kvalite odštartovali 1. marca tohto roku, dostupné sú zo satelitných pozícií 124°E / 128°E, a prijímať ich môže približne jeden milión predplatiteľov platformy SkyPerfecTV!. Začiatkom apríla sa majú objaviť aj v ponuke telekomunikačného operátora NTT.

Nový štandard Ultra HD ponúka až 8 miliónov pixelov, čo je o štyri krát viac ako je to v prípade súčasného HDTV vysielania.

(adtv)

Moho by Vás ešte zaujímať

TNK SD skončí 31. októbra

TNK SD skončí 31. októbra

Satelitná platforma TNK (Telewizja na Kartę), ktorá umožňovala bezplatný príjem základných poľských televíznych staníc v…