Ericsson poskytuje mediálne služby pre fínsku MTV

Na základe novej dohody o päťročnej spolupráci bude Ericsson poskytovať mediálne služby a vysielacie služby, ako napríklad manažment médií a štúdiové zázemie, pre fínsku mediálnu spoločnosť MTV. Pre tento účel bola v Helsinkách vytvorená multimediálna centrála, z ktorej bude Ericsson obsluhovať okrem MTV aj iných klientov – či už lokálnych alebo zo zahraničných.

MTV je fínska mediálna spoločnosť, ktorá vysiela celodenné spravodajstvo a zábavné programy. Patrí do švédskej skupiny Bonnier Group, ktorá pôsobí v 16 krajinách sveta. Podľa tejto dohody bude 45 vysoko kvalifikovaných odborníkov na prenosové služby presunutých z MTV do Ericssonu.

V rámci Bonnier Group Ericsson poskytuje mediálne a vysielacie služby aj pre ďalšiu dcérsku spoločnosť v rámci skupiny – TV4 Group. Od roku 2009 naviac Ericsson a TV4 Group tvoria spoločnú platformu pre rozvoj podnikania a techniky, ktorú obidve spoločnosti využívajú k novým obchodným príležitostiam.

Po dokončení akvizície Red Bee Media v máji tohoto roku má Ericsson dnes viac ako 2500 zamestnancov v oblasti televízneho vysielania a mediálnych služeb. V tejto oblasti patrí medzi popredných svetových hráčov.

Moho by Vás ešte zaujímať

UPC Direct testuje RTL Spike

UPC Direct testuje RTL Spike

Satelitný operátor UPC DTH, prevádzkovateľ platforiem freeSAT, UPC Direct a FocusSat, spustil technické testy nového…