Avis spustil svoj lokálny DVB-T vysielač už aj v Košiciach, zatiaľ šíri jeden program

Pokrytie lokálnych DVB-T vysielačov spoločnosti AVIS sa v týchto dňoch rozšírilo aj o metropolu východného Slovenska a jej blízke okolie. Nový lokálny vysielač je podľa platného povolenia umiestnený v lokalite Košice – Bankov, vysiela na 41. kanáli vo vertikálnej polarizácii a má povolený výkon 1 kW. Platnosť povolenia je do 28. februára 2015.

Súčasťou multiplexu je aktuálne zatiaľ iba regionálna TV Zemplín, do budúcnosti by sa však mala ponuka ešte rozširovať. O ďalších novinách Vás samozrejme budeme na našom portáli SatelitnáTV.sk informovať.

TV Zemplín vysiela v kompresnom formáte MPEG-2, pre príjem preto postačuje obyčajný set-top-box. Vo svojom vysielaní prináša nielen spravodajstvo pre obyvateľov Zemplína, ale aj ďalšie zaujímavé programy. Pripomeňme, že televíziu môžu tiež naladiť diváci aj z lokálneho vysielača v Michalovciach (48. kanál).

Spoločnosť AVIS aktuálne už prevádzkuje lokálne vysielače v mestách Bratislava (32. kanál), Levice (52. kanál), Zvolen (42. kanál), Galanta (29.kanál), Trnava (49. kanál), Nitra (54. kanál), Banská Bystrica (52. kanál), Žilina (56. kanál), Michalovce (48. kanál), Nové Zámky (40. kanál), Košice (41. kanál) a v príprave sú aj Prešov (41. kanál) a Poprad (28. kanál).

TV_Zemplin1
Vysielanie TV Zemplín

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

Tento článok už nie je možné komentovať