Sledovali sme online: DIGI TV predstavuje novinky [aktualizované]

Spoločnosť DIGI Slovakia predstavila dnes na tlačovej konferencii v Bratislave novú službu satelitnej televízie DIGI Slovakia s názvom Nová DIGI. Tá je postavená na najnovšej technológii DVB-S2 s kompresiou videa MPEG-4 a zvukom vo vysokej kvalite AAC. Zákazníkom bude k dispozícii od 1. mája.

Pri dizajne a implementácii novej služby brala spoločnosť ohľad najmä na spätnú väzbu od existujúcich zákazníkov. Výsledkom je kvalitný obraz ako v SD, tak aj HD kvalite, programový sprievodca (EPG) pre skoro všetky TV kanály, a samozrejme, úplne nový typ Set Top Box. Využíva tri transpondéry Thor a Intelsat na pozícii 1 stupeň západne (1°W).

Technická konsolidácia prináša ďalšiu výhodu pre Novú DIGI, a tou je pružnejšie reagovať na potreby zákazníkov, či už pri rozširovaní televízneho rastra, alebo zvyšovaní kvality technickej stránky služby. Obe služby – Magio aj DIGI budú naďalej poskytované samostatne, pod svojimi značkami, s odlišnou programovou ponukou, doplnkovými funkciami, čo umožňuje oslovenie zákazníkov, ktorí majú rôzne preferencie užívania TV služieb. Ponuku Novej DIGI prinesie spoločnosť DIGI Slovakia svojim existujúcim zákazníkom i novým záujemcom. Za nezmenený mesačný poplatok (9,6 €) dostanú klienti satelitnej platformy DIGI balík Štandard (viac ako 65 programov) v spoľahlivejšej technickej kvalite. V ponuke bude aj balík Maxi (viac ako 85 programov za 12,9 €). K týmto programom ponúka Nová DIGI balíky Extra Šport HD (Digi Sport 1, 2 a Slovak Sport 2 za 2 €) aj Extra HBO (HBO 1, HBO2 a HBO Comedy za 6 €).

DIGI_tlacovka_v
Denisa Herdová, technická riaditeľka DIGI, moderátor Marek Skáčik a Marcel Šatanek, generálny riaditeľ DIGI Slovakia.

Predpokladom prijatia služby Nová DIGI je prechod na nové Set Top boxy Kaon HD, ktoré ponúka platforma do prenájmu za 1,5 € mesačne. Výmena STB je nutná z dôvodu kompatibility s novou službou, zároveň jeho funkčnosť a jednoduché prehľadné užívateľské rozhranie prináša úplne nový komfort spojený so sledovaním obľúbených televíznych programov.

Všetci zákazníci Novej DIGI dostanú Extra HBO balík na jeden mesiac zdarma a Extra Šport HD zdarma na tri mesiace. Súčasťou prechodu existujúcich zákazníkov DIGI na novú službu je zdarma premeranie kvality príjmu televízneho signálu a prípadná následná korektúra.

Letáky novej DIGI TV:

Letak_digi_1_0

Letak_digi_1_1

Letak_digi_2_0

Letak_digi_2_1

Pôvodná správa:
Digi Slovakia, dcérska spoločnosť Slovak Telekomu, zvolala na dnes 28. apríla tlačovú konferenciu na ktorej predstaví novinky v poskytovaní služieb. Portál SatelitnaTV.sk samozrejme na tlačovke nemôže chýbať a preto Vám prinášame to najzaujímavejšie z nej online.

Upozorňujeme, že stránku nie je potrebné obnovovať! Nové príspevky sa objavia automaticky po ich pridaní.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

Tento článok už nie je možné komentovať