Vlastník Skylinku chce prevziať maďarskú platformu Hello HD

Luxemburská spoločnosť M7 Group, ktorá vlastní okrem iného aj Skylink a CS link, chce prevziať maďarskú satelitnú platformu Hello HD, ktorá je dostupná prostredníctvom satelitu Eutelsat 9A (9°E). Vďaka nej tak chce M7 Group vstúpiť na maďarský trh. Informovali o tom dnes maďarské médiá. O vstupe M7 Group na maďarský trh sa špekulovalo už niekoľko týždňov, ako aj o akvizícii platformy Hello HD. Oficiálne sa však zatiaľ samotná M7 Group k akvizícii Hello HD nevyjadrila.

M7 Group testuje už od včera kódovací systém Irdeto (CAID: 0624) na vybraných štyroch maďarských programoch z ponuky Hello HD na družici Eutelsat 9A (9°E), frekvencii 12 073 MHz. Aké budú ďalšie kroky spoločnosti zatiaľ nie je známe.

TIP: Majiteľ Skylinku testuje kódovací systém Irdeto na kanáloch maďarskej platformy Hello HD

Pripomeňme, že M7 Group testovala maďarské programy niekoľko týždňov na satelite ASTRA 3B (23,5°E). Časť z nich potom odpojila a zvyšné sprístupnila zákazníkom satelitnej platformy Skylink v Maďarskom balíčku.

Moho by Vás ešte zaujímať

TNK SD skončí 31. októbra

TNK SD skončí 31. októbra

Satelitná platforma TNK (Telewizja na Kartę), ktorá umožňovala bezplatný príjem základných poľských televíznych staníc v…