Majiteľ Skylinku testuje kódovací systém Irdeto na kanáloch maďarskej platformy Hello HD

Luxemburská spoločnosť M7 Group, ktorá prevádzkuje okrem Skylinku a CS Linku na Slovensku a v Českej republike aj satelitné platformy v Rakúsku (AustriaSat), Holandsku (Canal Digitaal) a Belgicku (TV Vlaanderen a TéléSAT) spustila technické testy kódovacieho systému Irdeto na vybraných programoch maďarskej platformy Hello HD. Konkrétne bol kódovací systém Irdeto (CAID: 0624), ktorý využívajú dekódovacie karty Skylink pridaný k programom Cool, Nickelodeon, Sport klub a TV Paprika na satelite Eutelsat 9A (9°E), frekvencii 12 073 MHz. Platforma Hello HD využíva kódovací systém Conax (CAID: 0BAA).

O možnej expanzii spoločnosti M7 Group na maďarský trh sa hovorí už niekoľko týždňov. Spoločnosť to však nechce zatiaľ nijak komentovať. Všetko však nasvedčuje tomu, že M7 Group má vážny záujem o maďarský trh. Naznačovali to aj slová Jaromíra Glisníka, člena predstavenstva spoločnosti, ktorý ešte v októbri pre portál SatelitnáTV.sk povedal: “M7 Group má záujem o regionálnu expanziu a Maďarsko je jedna z aktuálnych variant.”

Špekulácie o tom či M7 Group plánuje kúpiť nejakú súčasne fungujúcu platformu na maďarskom trhu napr. Hello HD, Glisník nechcel vôbec komentovať.

Moho by Vás ešte zaujímať

UPC Direct testuje RTL Spike

UPC Direct testuje RTL Spike

Satelitný operátor UPC DTH, prevádzkovateľ platforiem freeSAT, UPC Direct a FocusSat, spustil technické testy nového…