SES posilňuje partnerstvo s Telekom Srbija niekoľkoročnou zmluvou o poskytovaní satelitnej kapacity

Spoločnosť SES (NYSE Euronext Paris and Luxembourg Stock Exchange: SESG) dnes oznámila podpísanie niekoľkoročnej zmluvy o poskytovaní satelitnej kapacity srbskému telekomunikačnému operátorovi Telekom Srbija na satelite spoločnosti SES – ASTRA 3B, ktorý sa nachádza na orbitálnej pozícii 23,5°E.

Momentálne využíva Telekom Srbija orbitálnu pozíciu SES na 19,2°E na poskytovanie satelitného vysielania priamo do domácností (DTH) svojich verejnoprávnych programov RTS Sat a Radio Beograd v Srbsku. Na základe novej zmluvy bude spoločnosť Telekom Srbija využívať dodatočnú kapacitu na pozícii 23,5°E na poskytovanie televízneho a rozhlasového vysielania a tiež na zabezpečenie dátových služieb.

Najnovšia dohoda s Telekom Srbija potvrdzuje, že výhodnosť primárnych orbitálnych pozícií SES, profesionálna tímová práca a vysoko kvalitné služby sú pre túto spoločnosť vysoko hodnotné. Zároveň je táto dohoda aj významným míľnikom, keďže satelitnú kapacitu budeme poskytovať z novej orbitálnej pozície a to aj pre dátové služby. Sme radi, že môžeme podporiť toto rastúce partnerstvo a samozrejme budeme pokračovať v poskytovaní prvotriednych služieb, ktoré umožnia spoločnosti Telekom Srbija ďalší rast ich biznisu,“ povedal Martin Ornass-Kubacki, viceprezident a regionálny riaditeľ pre strednú a východnú Európu spoločnosti SES.

(TS GS)

Moho by Vás ešte zaujímať

TNK SD skončí 31. októbra

TNK SD skončí 31. októbra

Satelitná platforma TNK (Telewizja na Kartę), ktorá umožňovala bezplatný príjem základných poľských televíznych staníc v…