MGM HD testuje v Sky Deutschland (19,2°E)

Ponuka nemeckej satelitnej platformy Sky Deutschland sa rozšíri v júni o filmový kanál MGM HD. Aktuálne už na satelite Astra 1M (19,2°E) prebiehajú technické testy. Vysielanie je dostupné na frekvencii 12 304 MHz a kódované systémami Nagra MA a VideoGuard. Oficiálne odštartuje MGM HD na nemeckom trhu 7. júna 2013.

V rámci akcie sprístupní kanál MGM HD platforma Sky Deutschland pre všetkých svojich zákazníkov až do 9. júla 2013 bezplatne. Po tomto dátume bude stanica k dispozícii už len pre zákazníkov filmového balíka.

MGM HD nebude v najbližšej dobe poslednou novinkou. Od 5. septembra sa má ponuka platformy Sky Deutschland rozšíriť o ďalší program vo vysokom rozlíšení a to konkrétne Universal Channel.

Technické parametre pre príjem:
Družica: Eutelsat Hot Bird 13C (13°E)
Frekvencia: 12 304 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 9/10
SR: 27500
Modulácia: QPSK
Norma: DVB-S2
Kódovanie: áno (Nagra MA a VideoGuard)
Názov: MGM HD
Provider: Sky

(satkurier.pl)

Moho by Vás ešte zaujímať

TNK SD skončí 31. októbra

TNK SD skončí 31. októbra

Satelitná platforma TNK (Telewizja na Kartę), ktorá umožňovala bezplatný príjem základných poľských televíznych staníc v…

K článku je zatiaľ iba jeden komentár. Pridajte tiež svoj názor.

  • Tak MGM HD by mohol odštartovať aj na našich trhoch už. Vysielajú remasterované snímky v modernom širokouhlom formáte, len spravia tú neskutočnú chybu, že to dávajú do 4:3 letterboxu. Mali by ponúkať SD verziu vo formáte 16:9 a taká HD verzia tohto kanálu by určite mnohých potešila. MGM je jeden z mála kvalitných filmových kanálov s filmovými raritami, ozajstnou klasikou.

Tento článok už nie je možné komentovať