Maďarské verejnoprávne televízie M1 a M2 s originálnou audio stopou

Od 15. mája 2013 bola k programom maďarskej verejnoprávnej televízie M1 a M2 pridaná aj originálna audio stopa. Diváci si tak budú môcť zvoliť či chcú sledovať zahraničné programy v originálnom znení, alebo s maďarským dabingom. Originálna audio stopa je k dispozícii pri programoch M1 HD a M2 HD v DVB-T v rámci platformy MinDig TV, a taktiež aj na satelite Eutelsat 9A (9°E) v rámci platformy Hello HD.

Aj napriek tomu, že je originálna audio stopa pri programoch maďarskej verejnoprávnej televízie už aktívna, nie je možné sledovať programy v pôvodnom znení, keďže z originálnej audio stopy je počuť zatiaľ iba maďarské audio. Predpokladáme, že by malo dôjsť k náprave už v najbližších dňoch.

Okrem pridania originálnej audio stopy sme zaznamenali na satelite Eutelsat 9A (9°E) u programu M2 príznak kódovania systému Conax. Program však vysiela zatiaľ aj naďalej nekódovane.

Moho by Vás ešte zaujímať

UPC Direct testuje RTL Spike

UPC Direct testuje RTL Spike

Satelitný operátor UPC DTH, prevádzkovateľ platforiem freeSAT, UPC Direct a FocusSat, spustil technické testy nového…

Komentáre

  • Originálna stopa bude kódovaná na všetkých verejnoprávnych kanáloch MTVA, ale: od leta prechádzajú všetky okruhy na OBČASNÉ KÓDOVANIE na satelite Eutelsat 9A. Pozitívnou zmenou bude hlavne odkódovanie doteraz nonstop zakódovaného prvého okruhu (M1 a M1 HD). Menej pozitívnou zmenou bude, že na M2 (M2 HD), Duna (Duna HD), Duna World (Duna World HD) sa budú nanovo vysielať už aj programy s dočasným kódovaním. Všetky kanály MTVA tak budú uplatňovať tzv. taliansky odel (RAI), kde talianske verejnoprávne (aj komerčné) kanály kódujú iba programy, ktoré z hľadiska vysielacích práv kódovať musia (ergo: nemôžu vysielať na celoeurópskej úrovni).

    Čo tak jeden článok z toho? 😉

  • Dočasné kódovanie by mohlo spôsobiť problémy u niektorých operátoroch, ktorí preberajú signál z družice Eutelsat 9A a nie napr. z DVB-T (Mindig TV). Hlavne pri prechode z nekódovaného programu na kódovaný a naopak. Aktuálne prebiehajú vnútorné testy občasného kódovania. Po ich vyhodnotení môže byť väčšina programov na M1 a M1 HD sprístupnená širšiemu publiku.

Tento článok už nie je možné komentovať