Plustelka: ČT1 a ČT2 s plne funkčným teletextom, aktuálne idú všetky programy nekódovane

Terestriálna Platforma Plustelka spustila na kanáloch českej verejnoprávnej televízie ČT1 a ČT2 teletextové vysielanie. Teletext je k dispozícii na oboch televíziách v nekódovanej forme, preto ho môžu používať aj užívatelia, ktorí nebudú mať zariadenie potrebné k dekódovaniu programov Plustelky a to či už samotný CA modul SMIT či prijímač Zircon T 3000HD.

Programy českej televízie sa tak stali jedinými televíziami vo štvrtom multiplexe, ktoré majú k dispozícii teletextové vysielanie.

Pripomeňme, že všetky televízie sú dostupné v českom či slovenskom dabingu. Okrem toho stanice ako Nickelodeon, Eurosport, Eurosport 2, Viasat Explorer, Viasat History, Viasat Nature majú k dispozícii aj maďarskú audio stopu.

Počas písania tejto správy došlo aj k dočasnému odkódovaniu všetkých staníc Plustelky. Diváci si tak majú možnosť dočasne vyskúšať príjem všetkých programov vrátane ČT1, ČT2, TV LUX a deväť platených programov ako Eurosport, Eurosport 2, Film+, Viasat Explorer, Viasat History, Viasat Nature, Nickelodeon, MusicBox či Spice.

Aktualizované: Krátko pred 15:00 hod. došlo opäť k zakódovaniu signálu. Nekódované vysielanie bolo tak dostupné približne štyri hodiny.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

Tento článok už nie je možné komentovať