Nová platforma Plustelka už od 1. mája 2013, programová ponuka zatiaľ stále nie je známa

Presne 1. mája 2013 má byť spustená na Slovensku nová digitálna platforma Plustelka, ktorá ponúkne hneď niekoľko televíznych programov prostredníctvom digitálneho terestriálneho vysielania (DVB-T) a rozšíri tak ponuku doterajších programov (STV1, STV2, STV1 HD, Markíza, Doma, TV JOJ, Plus a po novom už aj WAU). Na svoje si podľa oficiálnej webovej stránky platformy plustelka.sk prídu ako fanúšikovia športu, dokumentov a filmov, ako aj tí najmenší. Aké presne programy sa objavia v Plustelke zatiaľ stále nie je známe, dozvedieť by sme sa to mali už v najbližších dňoch. Podobne ako aj ďalšie podrobnosti a hlavne ceny predplatného.

Záujemcovia o novú službu sa môžu už nezáväzne zaregistrovať vopred a získať tak 3 sady VIP vstupeniek pre dvoch na prestížne motoristické podujatie WTCC Race of Slovakia, ktoré sa uskutoční na Slovakia ringu 28. apríla 2013. Cenu do súťaže venoval športový kanál Eurosport, ktorý by teoreticky mohol byť v ponuke novej platformy.

Pripomeňme, že aktuálne sa vo štvrtom celoplošnom multiplexe (MUX 4), ktorý prevádzkuje spoločnosť Towercom testuje už reálna programová ponuka novej platformy Plustelka. K dispozícii je jedenásť televíznych programov v norme MPEG-4 (H.264) a kódovaných systémom IRDETO (CAID: 069A a 0668). Dátový tok jedného kanálu dosahuje približne 2 Mbps. Ak by sme porovnali maďarskú platformu MinDig TV Extra, ktorá ponúka obdobnú službu, dosahuje dátový tok SD kanálov približne rovnakú hodnotu.

Zaujímavosťou je aj to, že u šiestich z jedenástich kanálov je k dispozícii okrem slovenskej či českej aj maďarská audio stopa.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

Tento článok už nie je možné komentovať