Euronews čoskoro aj v maďarskom jazyku, aktuálne už prebiehajú testy (13°E)

Spravodajský kanál Euronews spustil testy maďarskej jazykovej mutácie na satelitnej pozícii EUTELSAT HOT BIRD (13°E). K programu Euronews, ktorý vysiela na frekvencii 12 596 MHz bola včera pridaná maďarská audio stopa, ktorá je v poradí už štrnástou na tomto kanáli. Informácie o to, že sa vysielanie kanálu Euronews rozšíri aj o maďarskú jazykovú mutáciu boli zverejnené ešte minulý rok v októbri.

Pripomeňme, že Euronews vysiela aktuálne svoj program v dvanástich jazykoch sveta: arabčine, angličtine, francúzčine, nemčine, taliančine, perštine, portugalčine, ruštine, španielčine, turečtine, gréčtine a ukrajinčine. Vysielanie je dostupné nekódovane zo satelitných pozícii ASTRA (19,2°E), EUTELSAT HOT BIRD (13°E) a ASTRA 1G (31,5°E).

Okrem satelitného vysielania je Euronews k dispozícii maďarským divákom nekódovane aj v rámci digitálneho terestriálneho vysielania (DVB-T) v MinDig TV. Diváci tu majú zatiaľ prístup k trom jazykovým mutáciám (anglickej, francúzskej a nemeckej). Po úspešnom spustení maďarskej vezie sa samozrejme počíta s pridaním aj tejto audio stopy.

K oficiálnemu spusteniu maďarskej audio stopy na kanále Euronews by malo dôjsť už v najbližších dňoch, poprípade v máji tohto roku.

Moho by Vás ešte zaujímať

TNK SD skončí 31. októbra

TNK SD skončí 31. októbra

Satelitná platforma TNK (Telewizja na Kartę), ktorá umožňovala bezplatný príjem základných poľských televíznych staníc v…