RTVS vyhlásila súťaž za viac ako 33 miliónov eur

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) dnes zverejnil predbežné oznámenie o verejnom obstarávaní techniky v odhadovanej hodnote 33,1 milióna eur. Hlavným zámerom verejnoprávneho média je obnova hardvéru so softvérom a jeho príprava na úplnú digitalizáciu výroby. Súčasťou verejnej súťaže by malo byť aj doplnenie, modernizácia a zjednocovanie počítačov, serverov a úložných dátových priestorov verejnoprávneho rozhlasu a televízie.

Spôsob financovania zákazky sa vo vestníku nespresňuje, tieto peniaze však nebudú z eurofondov. Suma 33,1 milióna eur, čo je takmer 1 miliarda niekdajších slovenských korún, predstavuje zhruba tretinu z ročného rozpočtu média, ktoré je financované hlavne z takzvaných koncesionárskych poplatkov. V prípade, že sa nájde obstrávateľ, RTVS s ním plánuje uzavrieť rámcovú zmluvu na štyri roky. Keďže ide o rámcový dokument, jeho plnenie bude závisieť aj od toho, či na to telerozhlas bude mať peniaze.

Verejnoprávne médium len minulý mesiac zverejnilo oznámenie o verejnom obstarávaní na rekonštrukciu televíznych štúdií a rozšírenie komplexu HDTrakt. Hodnota tohto projektu sa predpokladá na úrovni 4,9 milióna eur, pričom by mal byť financovaný z vlastných financií telerozhlasu. RTVS počíta aj s rekonštrukciou priestorov v Mlynskej doline, ktorá by umožnila presťahovať zamestnancov z výškovej budovy do ďalších priľahlých priestorov. V platnosti pritom ostáva aj výzva na predkladanie ponúk na prenájom priestorov pre mediálny komplex rozhlasu a televízie.

(TASR)

Článok už nie je možné komentovať.