RTVS: HD vysielanie prostredníctvom satelitu v najbližšej dobe neplánujeme

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) v najbližšej dobe neplánuje rozšíriť svoje pokrytie u svojho prvého HD programu Jednotka HD prostredníctvom satelitného vysielania. „HD vysielanie na satelite RTVS v najbližšej dobe neplánuje“, povedal pre náš portál SatelitnaTV.sk Mgr. Richard Šümeghy, hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska.

Jednotka HD je aktuálne dostupná len v rámci DVB-T vo verejnoprávnom multiplexy spolu s Dvojkou ako aj rozhlasovými stanicami a podľa posledných dostupných informácií pokrýva viac ako 95% obyvateľov Slovenska.

Pre príjem kanálu Jednotka HD je potrebný digitálny set-top-box, alebo televízny prijímač s možnosťou prijímu programov v norme MPEG-4.

Jednotka HD prináša rovnaký obsah ako SD verzia programu, líši sa len obrazová kvalita. Pripomeňme, že v súčasnosti je možné sledovať na kanáli Jednotka HD vo vysokom rozlíšení napríklad hokejové majstrovstva sveta 2012, ktoré sa konajú vo Fínsku a Švédsku. Rovnako sú vo vysokom rozlíšení dostupné aj niektoré vlastné formáty ako napr. Nebíčko v papuľke.

Moho by Vás ešte zaujímať

Nick Jr. bude v češtine

Nick Jr. bude v češtine

Ponuka detských lokalizovaných kanálov do českého jazyka sa rozšíri. Po novom budú môcť najmenší diváci…

Komentáre

Tento článok už nie je možné komentovať