Veľkonočné programové tipy Slovenskej televízie

Jednotka prináša svojim divákom v rámci sviatočnej programovej štruktúry animované biblické príbehy, slovenské rodinné filmy a rozprávky, bohoslužby, ale aj historické a dobrodružné minisérie. Chýbať nebudú ani obľúbené relácie Pošta pre teba, Nebíčko v papuľke a Tajomstvo mojej kuchyne. Prinášame prehľad vybraných programov:

JEDNOTKA
Animované biblické príbehy denne, predpoludním
Slovenské rodinné filmy a rozprávky predpoludním (Zlatá panna a prekliaty brat, Zypa Cupák, Neobyčajný kamarát, Dúhenka, Zlatý chlieb, Pán a Hvezdár, Fontána pre Zuzanau III., Mach, Šebestová a čarovné slúchadlo)
Rozprávky bratov Grimmovcov popoludní
Historické a dobrodružné minisérie popoludní (Bedári – G. Depardieu a J. Malkovich, Gróf Monte Christo – R. Chamberlain, Muž so železnou maskou, Traja mušketieri; Búrlivé výšiny)

Piatok 6. 4. 2012

10:30 Veľkopiatkové pašiové služby božie, naživo
12:00 „Sola fide“, slovenský dokument s náboženskou tematikou, premiéra
20:10 „Nebojte sa“, hraný film o živote pápeža Jána Pavla II., premiéra

Sobota 7. 4. 2012

18:20 „Nebíčko v papuľke“, špeciál na Veľkonočnú tému, premiéra
20:10 „Pošta pre teba“, rodinný program o nečakaných stretnutiach a životných príbehoch, premiéra
21:15 „Križovatky: Príbeh o odpustení“, filmová dráma
22:45 „Romulus a Rémus“, historický film, premiéra

Nedeľa 8. 4. 2012

10:50 „Slovensko v obrazoch“, časť venovaná veľkonočnej téme, premiéra
11:20 „Svet v obrazoch“ , zaujímavosti zo sveta na veľkonočnú tému, premiéra
11:55 „Urbi et orbi“, slávnostné Veľkonočné požehnanie svätého otca z Ríma mestu a svetu, naživo
18:20 „Tajomstvo mojej kuchyne“, veľkonočné recepty Kamily Magálovej, premiéra
20:10 „Don Bosco“ , dvojdielna talianska filmová miniséria, premiéra

Pondelok 9. 4. 2012

20:10 „Návrat Sommersbyho“, romantický film, hrajú J. Foster a R. Gere
21:50 „Láska nepozná vojnu“, romantický film, premiéra

DVOJKA
Počas celej sviatočnej štruktúry kladie dôraz na zvykoslovie – programy tohto charakteru sme umiestnili predovšetkým ráno, ale aj v poludňajších a popoludňajších časoch. Zároveň Veľká noc v sebe nesie duchovné posolstvo – takéto zameranie majú okrem priamych prenosov z bohoslužieb a Sviatočného slova aj duchovné dokumenty (Symbolika trojdnia, Premohol smrť, Posolstvá z kríža, Kultúra a náboženstvo – miesto pre modlitbu…)
Na detského diváka sa počas sviatkov zameriava vo zvýšenej miere popri Jednotke aj Dvojka – predovšetkým v čase okolo obeda a tesne popoludní – vytvorili sme priestor pre obedňajšiu rozprávku, či už televíznu alebo divadelnú:

Piatok 6. 4. 2012
10:40 Škrupiniačik
12:45 Zuzanka Hraškovie – balada P. O. Hviezdoslava

Sobota 7. 4. 2012
11:45 Ružová Anička – TV adaptácia rozprávky P. Dobšinského
12:35 Veľká Noc s Bonifácom- TV film z dedinského prostredia pre deti

Nedeľa 8. 4. 2012
12:05 Pozvánka do divadla pre deti – Mátohy – predstavenie DAB Nitra na
motívy rozprávok s pesničkami, premiéra

Pondelok 9. 4. 2012
11:00 Zhŕňajova nevesta – TV rozprávka

Okrem toho Táraninky a Večerníčky majú veľkonočné zameranie – Jurošík, Maťko a Klinček

Piatok 6. 4. 2012

14:50 Starý včelár – TV-klasika – na motívy poviedok J. G. Tajovského
16:45 Euro Hokej Challenge, priamy prenos
20:05 Ján Kalvín – dokument o významnom reformátorovi 16. storočia
21:10 Krížová cesta z Kolosea, priamy prenos z Ríma
22:55 Brat Slnko, sestra Luna – film o živote sv. Františka z Assisi, premiéra

Sobota 7. 4. 2012

13:35 Kamenný chodníček – TV klasika – komédia dramatika Ferka Urbánka
16:45 Euro Hokej Challenge, priamy prenos
20:05 Zamrznutá planéta – prírodopisný seriál, premiéra
21:05 Nebo nad Berlínom – Filmový klub – filmová báseň režiséra Wima Wendersa o láske a ľudskom bytí

Nedeľa 8. 4. 2012

10:30 Veľkonočná sv. omša z katedrály sv. Šebastiána v Bratislave – Krasňanoch, priamy prenos
16:00 Športy na Slovensku – dokument o tradíciách slovenského krasokorčuľovania, premiéra
17:00 Dedičstvo otcov – Katarínka Dvojdielny dokument o archeologickom výskume a snahe dobrovoľníkov
o záchranu kostola a kaštieľa sv. Kataríny neďaleko Dechtíc, premiéra
18:00 Príbehy tatranských štítov – 1. časť dokumentu P. Barabáša
19:50 Na križovatke Sk-Cz: Pudr a benzín – komédia Voskovca a Wericha, obnovená premiéra
21:50 Noc v archíve – Oslavujeme príchod jari, premiéra

Pondelok 9. 4. 2012

09:55 Balada o Vojtovej Maríne – TV klasika
15:10 Doktor – TV klasika podľa poviedky Janka Jesenského
15:55 Mam´zelle Nitouche – televízne spracovanie slávnej operety s E. Kostolányiovou
17:00 Rodinné striebro – Radošinské naivné divadlo
18:00 Príbehy tatranských štítov – 2. časť dokumentu P. Barabáša
21:40 Nezvyčajné príbehy na slov. sídlisku – detské sídliskové hry, premiéra
22:10 Neviditeľné deti – film o odvrátenej strane detského sveta

(RTVS)

Moho by Vás ešte zaujímať