Super RTL HD odštartuje už o necelý mesiac, známa je už aj frekvencia z ktorej bude vysielať

Nemecká komerčná televízia Super RTL plánuje spustiť HD verziu svojho kanála už 1. mája 2012 prostredníctvom satelitnej pozície ASTRA (19,2°E). Program však bude oproti SD verzii kódovaný v systéme Nagra Media Access (Nagravision) a dostupný iba zákazníkom platformy HD+.

Necelý mesiac pred oficiálnym spustením kanála Super RTL HD je známa už aj frekvencia z ktorej bude kanál vo vysokom rozlíšení vysielať. Bude sa jednať o frekvenciu 11 641 MHz, ktorú ešte do konca apríla využíva spravodajká stanica n-tv na analógové vysielanie svojho kanálu prostredníctvom pozície (19,2°E).

Pre príjem programov z paketu HD+ je potrebný satelitný prijímač, alebo CAM modul spolu s dekódovacou kartou. Cena karty a modulu sa pohybuje okolo 50 eur s tým, že prvý rok predplatného je zadarmo. Na ďalší rok je potrebné zaplatiť predplatné vo výške 50 eur, čo je priemerne 4,17 eur na mesiac.

Technické parametre pre príjem:
Družica: Astra (19,2°E)
Frekvencia: 11 641 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 3/4
SR: 2200
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK

(satkurier.pl)

Mohlo by Vás ešte zaujímať

Koniec vysielania Belsat TV na družici Astra 3B (23,5°E)

Koniec vysielania Belsat TV na družici Astra 3B (23,5°E)

Televízny kanál Belsat TV ukončil v utorok 26. apríla vo večerných hodinách satelitnú distribúciu prostredníctvom družice Astra 3B (23,5°E), z ktorej prijímajú programy aj zákazníci…
Nemecká Family TV spustila vysielanie na satelite Astra (19,2°E)

Nemecká Family TV spustila vysielanie na satelite Astra (19,2°E)

Na satelitnej pozícii Astra (19,2°E) bolo zahájené vysielanie nemeckého kanálu s názvom Family TV. Program je šírený nekódovane (FTA), vďaka čomu postačuje pre príjem akýkoľvek…