R. Fico chodil do diskusných relácií dvakrát častejšie ako premiérka

Predseda Smeru-SD a súčasný šéf vládneho kabinetu Robert Fico navštevoval v predchádzajúcom volebnom období politické diskusné relácie slovenských médií viac než dvakrát častejšie ako vtedajšia premiérka Iveta Radičová. Vyplýva to z analýzy, ktorú zverejnil web Medan.sk. Ten sledoval zloženie diskusií O 5 minút 12 (STV), Na telo (TV Markíza), V politike (TA3) a Sobotné dialógy (SRo) v období od 9. júla 2010 do 4. apríla 2012. Fico v tomto období debatoval v médiách spolu 57-krát, kým Radičová 26-krát.

Najväčší priestor dostal súčasný premiér vo verejnoprávnych médiách. Nedeľňajšia relácia Slovenskej televízie ho v priebehu necelých dvoch rokov hostila celkom 19-krát a v Sobotných dialógoch jeho hlas zaznel 14-krát. Expremiérka najčastejšie chodila do diskusií Slovenského rozhlasu (11-krát). Do relácie spravodajskej televízie TA3 prijala pozvanie len trikrát.

Radičová však Fica prekonala v počte diskusných relácii bez politických oponentov. V štúdiu iba s moderátorom zasadla počas svojho pôsobenia na čele slovenskej vlády 22-krát, z toho 10-krát v štúdiu Slovenského rozhlasu. Šéf sociálnych demokratov naopak v rozhlase nebol bez politického oponenta ani raz. Takýto priestor však dostal vo všetkých spomínaných televíziách, a to celkom 13-krát.

Fico a Radičová sa počas tohto obdobia v diskusiách stretli len trikrát.

(TASR)

Článok už nie je možné komentovať.