Viac ako 5200 kanálov na satelitoch SES

Luxemburský satelitný operátor SES potvrdil svoju pozíciu lídra na satelitnom orbite v počte vysielaných televíznych programov prostredníctvom svojich družíc ako v SD tak aj v HD rozlíšení. Na konci roku 2011 vysielalo prostredníctvom družíc spoločnosti SES viac ako 5200 televíznych kanálov (z toho bolo 1200 už v HD kvalite) a takmer 1000 rádio staníc. V druhom polroku 2011 pribudlo viac ako 100 nových HD kanálov.

Väčšina kanálov, ktoré vysielajú na satelitoch SES sú zo Severnej Ameriky a Európy. SES aktuálne poskytuje svoje služby pre 44 digitálnych platforiem, čo je svetový rekord. Medzi satelitné platformy, ktoré využívajú satelit od spoločnosti SES patria aj naše platformy Skylink a CS LINK, ktoré vysielajú prostredníctvom satelitu ASTRA 3B (23,5°E).

Ferdinand Kayser, obchodný riaditeľ spoločnosti SES, povedal: „Sú to skutočne bezkonkurenčné čísla a demonštrujú výhody satelitu pre distribúciu obsahu vo vysokej kvalite veľkému publiku. Vzhľadom na náš investičný program do satelitnej flotily, vidíme stály rast najmä v regiónoch Latinskej Ameriky, Ázie a Tichomoria a tiež v Afrike. Zaznamenávame tiež výrazný rast prenosu HD programov na globálnej úrovni a veríme, že práve táto oblasť bude poháňať našu spoločnosť vpred.“

(satkurier.pl)

Moho by Vás ešte zaujímať

UPC Direct testuje RTL Spike

UPC Direct testuje RTL Spike

Satelitný operátor UPC DTH, prevádzkovateľ platforiem freeSAT, UPC Direct a FocusSat, spustil technické testy nového…