Evrokino v platforme Viasat Ukraine

Ukrajinská satelitná platforma Viasat Ukraine informuje o rozšírení svojej programovej ponuky o ruský filmový kanál Evrokino. Stanica bola pridaná do balíka – Prestížny, ktorý obsahuje najviac televíznych programov.

Platforma Viasat Ukraine využíva aktuálne dva DVB-S2 transpondéry na satelite ASTRA 4A (4,8°E). Evrokino bol umiestnený na tp. B24 (12 169 MHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK). Signál je však kódovaný v systéme NDS-VideoGuard.

Evrokino prináša svojim divákom to najlepšie z Európskej kinematografie. Je to vôbec prvý ruský kanál, ktorý prináša európsku kinematografiu. Archív kanálu obsahuje viac ako 450 európskych filmov. Vlastníkom je spoločnosť Klub 100, ktorá má v portfóliu ešte ďalšie tematické kanály: Russkij Illusion (ruské filmy), Detskij (programy pre deti), Illusion+ (zahraničné filmy) a Zoopark (programy o zvieratách). Russkij Illusion a Detskij sú známe aj zákazníkom platformy Viasat Ukraine.

Okrem toho, 1. januára 2012 Viasat Ukraine ponúkne svojim divákom ešte ruský kanál Drive. Drive je kanál venovaný pre ľudí zaujímajúcich sa o autá či motocykle. Stanica bude taktiež súčasťou Prestížneho balíka.

(satkurier.pl)

Moho by Vás ešte zaujímať

UPC Direct testuje RTL Spike

UPC Direct testuje RTL Spike

Satelitný operátor UPC DTH, prevádzkovateľ platforiem freeSAT, UPC Direct a FocusSat, spustil technické testy nového…