Super RTL spustí HD verziu v HD+

V roku 2012 spustí nemecká komerčná stanica Super RTL vysielanie vo vysokom rozlíšení (HD). Super RTL HD bude súčasťou platformy HD+ na satelite ASTRA (19,2°E). Spustenie kanálu Super RTL HD, ktorý bude súčasťou platformy HD+ v roku 2012 potvrdil Andre Prahl, ktorý je zodpovedný za distribúciu kanálov RTL Group. Super RTL HD prinesie také seriály ako napr. Glee, ktorý je známy aj u nás.

Prahl ďalej zdôraznil, že takmer všetka vlastná produkcia sesterského kanálu RTL2 bola v roku 2011 vysielaná vo vysokom rozlíšení, ako napr. reality show „Die Geissens” či „exklusiv – die Reportage”.

Aktuálna ponuka programov platformy HD+:
RTL HD, Sat.1 HD, ProSieben HD, VOX HD, kabel eins HD, RTL II HD, SPORT1 HD, Nickelodeon HD, Comedy Central HD, N24 HD, sixx HD a Tele 5 HD.

Pre príjem programov z paketu HD+ je potrebný satelitný prijímač, alebo CAM modul spolu s dekódovacou kartou. Cena karty a modulu sa pohybuje okolo 50 eur s tým, že prvý rok predplatného máte zadarmo. Na ďalší rok je potrebné zaplatiť predplatné vo výške 50 eur, čo je priemerne 4,17 eur na mesiac.

(satkurier.pl)

Moho by Vás ešte zaujímať

UPC Direct testuje RTL Spike

UPC Direct testuje RTL Spike

Satelitný operátor UPC DTH, prevádzkovateľ platforiem freeSAT, UPC Direct a FocusSat, spustil technické testy nového…