REAL Digital TV – nová britská platforma?

V najbližšom čase na britskom trhu odštartuje nová satelitná platforma. Bude vystupovať pod názvom REAL Digital TV vo Veľkej Británii a v Írsku. V súčasnosti už je známe, že programová ponuka bude obsahovať približne 400 kanálov v štandardnom (SD) a 5 vo vysokom rozlíšení (HD) vrátane športových kanálov Sky Sports.

Aktuálne ešte niesu známe ceny. Známa je ale skutočnosť, že satelitný prijímač a dekódovaciu kartu si budú môcť zákazníci kúpiť do svojho vlastníctva. Programová ponuka ešte nebola zverejnená keďže práve prebiehajú rokovania o zaradení konkrétnych programov do ponuky novej satelitnej platformy. Niektoré vybrané programy však budú aj v bezplatnej ponuke.

Platené kanály budú využívať kódovací systém Conax, bude sa jednať o najnovšiu verziu tohto systému – Conax Contego. Prevádzkovateľ platformy uznal, že je táto verzia bezpečnejšia ako systém NDS VideoGuard. Známe je aj to, že dekódovacie karty budú spárované s prijímačmi a kódovaný nebude len samotný obsah vysielania, ale aj EPG a multimediálne služby.

Kanály budú dostupné pravdepodobne zo satelitov Astra 2 (28,2°E), aktuálne sa tam však nenachádza žiadny kanál kódovaný v systéme Conax.

Oficiálny dátum štartu novej platformy zatiaľ nie je známy, predpokladá sa ale ešte tento rok.

(satkurier.pl)

Moho by Vás ešte zaujímať

UPC Direct testuje RTL Spike

UPC Direct testuje RTL Spike

Satelitný operátor UPC DTH, prevádzkovateľ platforiem freeSAT, UPC Direct a FocusSat, spustil technické testy nového…