Nova Sport oslavuje 3. výročie a divákom nadeľuje NHL

Jaromír Jágr sa úspešne vrátil do NHL a na obrazovkách NOVA Sport jeho skvelé výkony v najslávnejšej hokejovej lige nebudú chýbať! V sobotu 15. októbra zahajuje NOVA Sport sezónu NHL priamym prenosom stretnutia Philadelphia-Los Angeles!

Dlhé vyjednávanie nakoniec prinieslo úspech a aj ďalší ročník severoamerickej National Hockey League budeme môcť sledovať až do jej vyvrcholenia v podobe bojov o Stanley Cup na kanále NOVA Sport. V jubilejnej desiatej sezóne (vrátane vysielania na Galaxii sport), ktorú NOVA Sport odvysiela, naviac ponúkne doposiaľ najväčší počet priamych prenosov – každý týždeň päť zápasov. Priame prenosy sa objavia tiež na portáli VOYO.cz a vybrané stretnutia rovnako v hlavnom programe TV Nova. Diváci NOVA Sport sa tak dočkajú svojej obľúbenej súťaže v dobe, kedy NOVA Sport slávi v skupine Nova Group 3. narodeniny.

„Som veľmi rád, že zložité vyjednávania nakoniec dospeli do úspešného konca a môžeme opäť divákom ponúknuť NHL. Pre náš platený kanál je NHL historickou súčasťou a teší ma, že ani po desiatich rokoch nezmizne z obrazoviek. Tohtoročná sezóna bude navyše pre divákov extra hokejová, pretože okrem NHL vysielame veľké množstvo prenosov KHL a domácej Tipsport Extraligy,“ uviedol riaditeľ sekcie NOVA Sport Marek Kindernay.

NHL bude z českého pohľadu veľmi zaujímavá – po trojročnej omskej anabáze sa vracia Jaromír Jágr. Najproduktívnejší Európan v histórii súťaže má na konte 1601 bodov, ku ktorým bude ďalšie pridávať v drese Philadelphie Flyers. Voľbou svojho štvrtého klubu v lige Jágr prekvapil. Skeptických zámorských expertov zase omráčil formou v prípravných stretnutiach, v základnej časti by tak mohol ešte dokázať i vo svojich skoro štyridsiatich rokoch veľké veci.
Aj ďalšie zaujímavé české príbehy bude písať najslávnejšia hokejová liga na svete. Prvýkrát v histórii bude bránku jedného klubu hájiť česká dvojica. Skúsený Tomáš Vokoun a mladík Michal Neuvirth majú za úlohu konečne dosiahnuť Washington ďalej než len do druhého kola Stanley Cupu. Práve u Capitals získal novú zmluvu Roman Hamrlík a čoskoro sa stane Čechom, ktorý odohral v NHL najviac zápasov. Ostro sledovaný bude tiež David Krejčí v drese obhajcu Stanley Cupu z Bostonu alebo po prestupe do Caroliny ďalší úradujúci šampión Tomáš Kaberle. Uvidíme či presun z Minnesoty do San Jose prospeje Martinovi Havlátovi alebo ako sa Ondřej Pavelec zabýva s celým tímom vo Winnipegu. Snáď sa konečne presadí Aleš Hemský a ďalšie zlepšenie v kariére ukážu mladíci Jakub Voráček a Michael Frolík.

Celá Severná Amerika je zvedavá, či a pokiaľ vôbec sa vráti po otrase mozgu zo začiatku roku najväčšia hviezda NHL a kapitán Pittsburghu Sidney Crosby. Hneď od začiatku sezóny to nebude. A s napätím rovnako očakáva, ako si v Rangers povedie najlepšie platený hokejista sveta Brad Richards.

(Nova Sport)

Moho by Vás ešte zaujímať