Topfun pripravuje 3D vysielanie

Spoločnosť Topfun Media a.s. v spolupráci so spoločnosťou Samsung Electronics Co Ltd. finalizujú testy distribúcie filmov v 3D pre službu Topfun v Samsung Smart TV. Spoločne sa tak pripravujú na skutočné 3D vysielanie obsahu on-line videopožičovni Topfun.

Topfun týmto krokom sprístupní ako jediná platforma v Českej a Slovenskej republike celovečerné filmy Hollywoodskych štúdií a ďalších producentov v 3D formáte. To všetko v režime videa na požiadanie – teda VOD. Jedná sa o filmy skutočne natočené v 3D formáte, nie prepočítavané z 2D na 3D. V samotnej sekcii 3D bude ponuka niekoľkých desiatok filmov. Trailery sú taktiež spracované v 3D formáte. Kvalita samotných filmov je však vyššia než kvalita trailerov. Trailery sú z dôvodu predpokladaného vysokého záujmu sledovania digitalizované o stupeň nižšej kvalite.

Štart tohto formátu je na Topfun Samsung Smart TV naplánovaný na začiatok septembra 2011. Práve prebiehajúce testy doposiaľ spĺňajú všetky očakávania.

Mohlo by Vás ešte zaujímať

Markíza spustila HbbTV, dostupné je divákom na satelite Astra 3B (23,5°E)

Markíza spustila HbbTV, dostupné je divákom na satelite Astra 3B (23,5°E)

Po niekoľkých mesiacoch testovania nakoniec spustila hybridné vysielanie (HbbTV) už aj slovenská komerčná televízia Markíza. Dostupné je na programe Markíza HD na družici Astra 3B…
Flix TV spustila zákaznícku zónu a eshop, zatiaľ len v Česku

Flix TV spustila zákaznícku zónu a eshop, zatiaľ len v Česku

Satelitný operátor Flix TV, ktorý pôsobí zatiaľ len v susednom Česku, spustil vynovené webové stránky, vrátane nového e-shopu a internetovej zákazníckej zóny. Týmto krokom umožnila…